16.3.2018 / Gösterim Sayısı : 218

Organik Saklı Şehirler Projesi Kapsamında İlimizde Verilen Organik Tarım Eğitimlerine Ziyaretler Devam Ediyor

#kadın girişimçiler

Bakanlığımız Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı ve Hakkâri Valiliği tarafından desteklenen, İl Müdürlüğümüzce yürütülen Organik Saklı Şehirler Projesi kapsamında, İl Müdürlüğümüz öncülüğünde kurulan Çiçeklerin Özü Kadın Kooperatifi üyeleri ve çalışanları yaklaşık 40 kadın çiftçinin eğitilmesine yönelik uygulanan ve eğitimleri halen devam eden Organik Tarım eğitimlerine ve uygulama seralarına Adana İlimizde faaliyet gösteren Dijital Girişimcilik ve Kalkınma Derneği Başkanı, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği Disiplin Kurulu Üyesi ve Adana Sanayi Odası Meslek Komitesi Başkanı Sayın Filiz YALDIZ hanım ve çalışma arkadaşları, Hakkâri Kadın Girişimciler Deneği Başkanı Sayın Sevda KESKİN ve Dernek üyelerinin öncülüğünde İlimizde ve Bölgemizde bir ilk olarak kurulan Çiçeklerin Özü Kadın Kooperatifini ve çalışmalarını yerinde görmek ve destek olmak amacıyla uygulama ve üretim seralarında ziyaret ettiler.

Çiçeklerin Özü Kadın kooperatifi ve Organik Saklı Şehirler Projesi Organik tarım eğitimi koordinatörü Müdürlüğümüz teknik personeli Ziraat Yüksek Mühendisi İdris ÜCE, Kurumumuz teknik personeli Tekniker Ferhan GÖR ve Kadın Kooperatifi üyeleri ziyaretçileri büyük bir sevinçle karşıladılar.

Ziyarete gelen heyet ayrıca uygulama ve üretim seralarında da incelemelerde bulunarak, kooperatifin çalışmaları hakkında bilgi edindikten sonra ziyaret heyeti adına konuşma yapan Sayın Filiz Yaldız hanım sözlerine şöyle başladı. Öncelikle sizin şahsınızda bütün dünya kadınlarının kadınlar gününü kutlarım. Başta Çiçeklerin Özü Kadın Kooperatifi çalışmalarına özel ilgi gösterip bizzat yerinde ziyaret eden Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA 'ya,  Hakkâri Valimiz Sayın Cüneyt Orhan TOPRAK'a girişimci kadınlara bu anlamlı desteklerinden dolayı saygılarımızı ve minnettarlığımızı şahsım ve çalışma arkadaşlarımız adına arz ederim. Aynı zamanda katkılarından dolayı İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sayın Vahap ŞİMŞEK, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü İsmail TUNÇ, Proje koordinatörü ve Eğitmeni Ziraat Yüksek Mühendisi İdris ÜCE ve bütün kurum çalışanlarına kadına ve kadın girişimcilere uygulanan bu muazzam projeye verdikleri emeklerden dolayı minnettarlık ve takdirlerimizi sunarım dedi. Kadına şiddeti yoğun konuşulduğu Ülke gündemimizde bu değerli kadın dostu idarecilerimizin diğer kurum amirlerine de örnek teşkil etmesi en büyük istek ve temennimizdir. Bizler Dijital Girişimcilik ve Kalkınma Derneği, Türkiye Kadın Girişimciler derneği, Adana Sanayi Odası Meslek Komitesi ve özelimde Uğur Yaldız Üretim ve Yatırım Şirketi olarak bu değerli girişim ve yatırımların boşa çıkmaması, Ülkemiz kadınlarına katma değer katacağına ve bütün kadınlara örnek olması adına Çiçeklerin Özü Kadın Kooperatifi üyelerine mentörlük yapmak Doğu ve Batı entegrasyonunda bu değerli kadın girişimci kardeşlerimize öncülük sağlamak amacıyla burada bulunuyoruz.

İlk etapta yaptığımız incelemelerde süs ve peyzaj bitkileri üreten Çiçeklerin Özü Kadın Kooperatifi çalışanlarının ürettiği ürünlerden gelir sağlamaları için Hakkâri İl ve İlçelerinde faaliyet gösteren Kamu Kurum ve Kuruluşlarının süs ve peyzaj bitkileri ihtiyaçlarını bu kooperatiften karşılayarak destek olmaları gerektiğini düşünmekteyim dedi.

Çiçeklerin Özü Kadın Kooperatifi çalışanları ve üyelerine çalışmalarında başarılar dileyen YALDIZ ve heyeti kendilerine yapılan ikramlar ve takdim edilen organik hediyelerle ziyaretlerini bitirip İl Müdürlüğümüz çalışanları ve kooperatif üyeleri tarafından uğurlandılar.                               


''