5.10.2018 / Gösterim Sayısı : 122

İlimizde Uygulanan ve Uygulunacak Tarım Projelerinin Tanıtım Toplantısı Yapıldı

#2018 Tarım Projeleri Tanıtımı
Hakkâri İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından uygulanan projelerin değerlendirmesi ve 2019 yılında uygulanması planlanan projelerin tanıtım toplantısı yapıldı.
 
Valimiz Sayın Cüneyit Orhan TOPRAK başkanlığında İl Özel İdaresi’nde gerçekleşen toplantıya İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Mehmet TUNÇ, İl Genel Meclisi Başkanı Gülizar İLİŞ, İl Tarım ve Orman Müdürü Vahap ŞİMŞEK ve İl Meclisi üyeleri katıldı.
 
Toplantıda İl Tarım ve Orman Müdürü Vahap ŞİMŞEK, uygulanan meyvecilik, büyükbaş hayvancılık, küçükbaş hayvancılık, manda yetiştiriciliği ve arıcılık projeleriyle ilgili bir sunum yaparak, 2019 yılında da uygulanacak olan meyvecilik, hayvancılık, tarla tarımı, sebzecilik ve yöresel ürün satış noktalarının oluşturulması başta olmak üzere 18 proje ile ilgili Valimiz Sayın TOPRAK’a bilgi verdi.
 
Toplantıda konuşan Valimiz Sayın TOPRAK, uygulanan projelerin başarılı olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek İlimiz için yeni projelerin de gerekli olduğunu, bölgemizi tarım ve hayvancılıkta zirveye çıkaracak çalışmaların desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Proje tanıtım sunumu için TIKLAYINIZ
''