28.2.2018 / Gösterim Sayısı : 236

İlimiz Çiftçileri Milletin Evinde Cumhurbaşkanımız ile Buluştu

#çiftçi buluşması


Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen "Çiftçiler Buluşması; Üreten Çiftçi, Büyüyen Anadolu, Gelişen Türkiye" isimli program kapsamında ilimizden İl Müdürümüz Vahap ŞİMŞEK, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü İsmail TUNÇ, Ziraat Mühendisi İdris ÜCE ve 14 çiftçimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile milletin evinde buluştu.

 Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen "Çiftçiler Buluşması; Üreten Çiftçi, Büyüyen Anadolu, Gelişen Türkiye" isimli programda ilk konuşmayı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA yaptı. FAKIBABA, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak 7 gün 24 saat vatandaşların hizmetinde olduklarını vurgulayarak, "Tüm çalışanlarımız, tarlada, bahçede, ağılda, ahırda değerli çiftçilerimizle birlikte olmaya devam edecekler. 3 milyon çiftçimiz ve 75 bin personelimizle büyük bir aileyiz. Çalışmalarımızda çiftçi, tüketici, esnaf, tüccar, sanayici olarak tarımın tüm paydaşlarıyla ortak aklın bereketinden yararlanmayı kendimize şiar edindik." değerlendirmesinde bulundu.

Kürsüye çıkan Başbakan Binali YILDIRIM, Anadolu çiftçisinin ülke sevdalısı, yiğit ve cömert olduğuna dikkati çekti. "Bir köyde hangi kapıyı çalsanız sizi baş göz üstüne diyerek misafir eder. Yemez yedirir. Köye gelen imam, öğretmen, sağlık görevlisi asla ortada, sahipsiz kalmaz. Hane halkından biri olarak görülür, hemen ekmeği paylaşılır, sofraya davet edilir. Bazlamalar bölüşülür, yufkalar dürülür. Allah ne verdiyse paylaşılır. Bizim köylümüzün çiftçimizin sofrası sevgi, kardeşlik, birlik ve dirlik sofrasıdır. Allah hepinizden razı olsun." diye konuştu.

Daha sonra Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan kürsüye giderken salondaki çiftçiler tarafından zeytin dalı verildi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan  konuşmasına başlamadan önce zeytin dallarını kürsüye iliştirdi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, "Bir millet stratejik önemi yüksek alanlarda başarı sağlamadan, geleceğine ümitle bakamaz. Güçlü ülke, sadece ordusu, ekonomisi, diplomasisi güçlü olan ülke değildir. Güçlü ülke, tarım, hayvancılık ve gıda alanlarında da kendini ispatlamış ülkedir." dedi.

"Daha güçlü bir tarım sektörü için omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz"

Cumhur Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, son 15 yıldır olduğu gibi ilerleyen süreçte de çiftçilerin yanında olup onları tüm güçleriyle desteklemeye devam edeceklerini belirterek çiftçilere hitaben şunları kaydetti: "Biz sizlere güveniyoruz. Biz toprağına gözü gibi bakan, gerektiğinde vatanı için varını yoğunu ortaya koyan siz çiftçi kardeşlerimize inanıyoruz. Biz el ele verdiğimiz zaman evelallah üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir yükün, hiçbir sorunun olmadığının bilincindeyiz. Daha güçlü bir tarım sektörü ve daha güçlü bir Türkiye için omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz. İnşallah hep birlikte ülkemizi 2023 hedefleriyle 2053 ve 2071 vizyonlarına kavuşturacak hamleleri gerçekleştireceğiz."

Cumhurbaşkanımız Konuşmasına, "Çiftçi kardeşlerimizi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, milletin evinde, bu gazi mekânda ağırlamaktan büyük bir bahtiyarlık duyuyorum. Ülkenin 81 vilayetinden gelerek Külliye'yi onurlandıran çiftçilerimize teşekkür ederim" dedi.


''