19.4.2018 / Gösterim Sayısı : 258

Çiçeklerin Özü Kadın Kooperatifi Üyelerini Antalya da Teknik Geziye Götürdük…

#Antalya Teknik Gezisi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA ilimize yaptıkları ziyaretleri sırasında Çiçeklerin Özü Kadın kooperatifi üyelerinin çalışma seralarını yerinde ziyaret etmişlerdi. Sayın Bakanımız kadın çiftçilerin çalışmalarını ve girişimcilik adına yaptıkları atılımları çok beğenip, Çiçeklerin Özü Kadın kooperatifi üyelerinin kendilerini geliştirmek, tarımsal ve çalışma alanları hakkındaki gelişmelerden ve yeniliklerden haberdar olmak adına kendilerine katkı sağlamak amacı ile Antalya İline teknik bir gezi yapabilmeleri için söz vermişlerdi. Sayın Bakanımızın verdiği sözü yerine getirmek adına Çiçeklerin Özü Kadın kooperatifinin kurulumuna ve bütün faaliyetlerine özel ilgi gösteren her zaman destekleyen Valimiz Sayın Cüneyit Orhan TOPRAK  Hakkâri Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünün koordinasyonunda kadın çiftçilerimizin Antalya ilinde çalışma ziyareti gerçekleştirmesine vesile oldu. "Çiçeklerin Özünden Polen Hareketler Projesi'' kapsamında gerçekleştirilen teknik gezide Antalya ilinde Süs bitkileri, Örtü altı ve diğer tarımsal üretim alanlarında iyi örnekleri yerinde görmek, tarımsal üretim işletmelerinde bilgi ve deneyim almak ve yapılan çalışmaları yerinde incelemek amacıyla 6 gün süreyle eğitim ziyareti gerçekleştirildi. Toplam 21 kadın çiftçinin katılmış olduğu çalışma ziyaretinde İl Müdürlüğümüz Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğü personeli Ziraat Yüksek Mühendisi İdris UCE ve Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü personeli Ziraat Mühendisi Fatma OĞUZ eşlik etti.

Çiçeklerin Özü Kadın kooperatifi üyeleri Antalya ya gerçekleştirdikleri ziyaretlerinin çok verimli geçtiğini dile getiren kooperatif üyeleri birçok bilgiyi ve yeniliği yerinde görme fırsatı bulabildiklerini bu teknik gezinin ileriki çalışmalarında kooperatiflerine büyük katkı sağlayacağına inandıklarını belirtiler.

Çiçeklerin Özü Kadın kooperatifi üyeleri bu verimli teknik gezi ile kendilerini  Hakkâri ilinde özel ve ayrıcalıklı hissettiklerini bu güzel hisleri kendilerine kazandıran başta Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA' ya, Valimiz Sayın Cüneyit Orhan TOPRAK' a, Hakkâri Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Vahap ŞİMŞEK' e, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü İsmail TUNÇ' a, Proje Koordinatörü Ziraat Yüksek Mühendisi İdris UCE' ye, Ziraat Mühendisi Fatma OĞUZ' a ve Antalya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne teşekkürlerimizi ve saygılarımızı arz ederiz dediler.16.04.2018

''