HAKKÂRİ- KARADENİZ KADIN BULUŞMASI PROJESİ

Genel Amaçlar:
Hakkâri ilimizdeki Kadın Girişimcilerin çalışma yaşamında karşılaştığı sorunları aşmak için Karadeniz bölgesinde aktif olan girişimci kadın girişimcilerin tecrübeleri ile istişare ederek bir dayanışma köprüsü kurmaktır. Proje ile ilimizin sahip olduğu Tarımsal ve Hayvansal kaynakların ilimiz, bölgemiz ve Ülkemiz için ekonomik ve sosyal faydaya dönüştürülmesi; bu amaçla çiftlik faaliyetleri ve ürün değerlendirme ile ilgili gelişmişlikte daha önde olan Karadeniz yatırımcılarının faaliyetleri ilham alınarak ilimizde de özel sektör yatırımlarının teşvik edilmesi ve gerçekleştirilmiştir.

Özel Amaçlar:
Projemiz ile İlimizde faaliyet yürüten kadın girişimcilerimizin Tarım ve Hayvancılık sektöründe daha güçlü ve Bölgesel ve Ulusal düzeyde rekabet edebilir bir aktör olabilmesini sağlamak üzere Kadın girişimcilerimizin üretim kapasite ve verimliliği artırılmıştır.

Özel Amaç-2:
İlimizde Tarım ve Hayvancılık faaliyeti kadın girişimcilerimiz ile bölgemizde bu girişimcilerden etkilenerek tarım ve hayvancılık sektöründe faaliyet yapmak isteyen diğer kadın iş gücünün harekete geçirilmesi, Bölge kadınının ekonomik özgürlüğünü elde etmesi ile kendi ayakları üzerinde durması ve aile geçimine katkı sağlaması hedeflenmektedir. İlimizde yetiştirilen ve ekonomik değeri olan yerel ürünlerin değerlendirilmesi ile ilgili Artvin Kadın Girişimciler Turizm Geliştirme Kooperatifi,  Rize TOBB kadın Girişimciler Kurulu, Trabzon TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ziyaret edilerek bilgi alışverişinde bulunmak bu ürünlerin en uygun yöntemlerle değerlendirilmesi ve paar ağının kurulmuştur.

Özel Amaç-3:
         İlimizde gerçekleştirilmesi hedeflenen Tarım ve Hayvancılık  faaliyetleri, Tarımsal ve Hayvansal Ürün değerlendirmesi için gerçekleştirilecek  Hakkari –Karadeniz Kadın Buluşması projesi  için yerel kaynakların yetersiz kalması  nedeni ile Hakkâri İl Özel İdaresi üzerinden uygulamaya konulmuştur.
 
''